motyl
motyl
motyl
motyl

Nasza specjalność: jakościowe konstrukcje drewniane
W naszej pracowni od 1983 roku powstają projekty konstrukcji drewniane najróżniejszych typów. Naszą specjalnością są ambitne konstrukcje zawierające elementy łukowe oraz półokrągłe lukarny (wole oczy). Ponadto przygotowujemy projekty domów drewnianych w technologii szachulcowej (słupowo-ryglowej), jak również kompletne projekty więźb dachowych o nawet najbardziej skomplikowanej geometrii. 

Projekty gotowe domów szachulcowych
Oferujemy autorskie projekty gotowe domów w technologii szachulcowej. Są one odpowiedzią na rosnącą popularność tej przepięknej tradycyjnej technologii.

Optymalizacja rozwiązań
Powierzone nam projekty optymalizujemy pod kątem wykonawczym i finansowym. Analizujemy użyte w nich rozwiązania i  proponujemy zmiany na bardziej korzystne. Przykładowo często możliwe jest zastąpienie niektórych stalowych elementów konstrukcji elementami drewnianymi, które są kilkakrotnie tańsze i łatwiejsze w montażu. Inną częstą zmianą jest usunięcie słupa z pokoju na poddaszu, dzięki zastosowaniu innych rozwiązań konstrukcyjnych.. Fachowe doradztwo przekłada  się bardzo konkretne finansowe korzyści.

Adaptacja projektów
Doradzamy w wyborze i wykonujemy adaptacje projektów typowych, konieczne do uzyskania pozwolenia na budowę. Poza tym wykonujemy adaptacje istniejących budynków (np. dodanie lukarny rozświetlającej poddasze czy zmiana rozplanowania przestrzeni). Żadna zmiana nie stanowi dla nas problemu a dzięki trójwymiarowemu projektowaniu masz pełną kontrolę nad kierunkiem zmian i ostatecznym efektem.

Projekty wykonawcze
Na podstawie projektu budowlanego (przeznaczonego dla urzędu) przygotowujemy projekt wykonawczy. Przekłada on założenia zawarte w projekcie budowlanym na konkretne rozwiązania technologiczne i instrukcje dla ekip wykonawczych i dostarcza im wszelkich potrzebnych informacji (min. szczegółowego wymiarowanie murów). Projekt wykonawczy daje gwarancję, że murarz, czy cieśla  nie będzie musiał wchodzić w kompetencje architekta, dowolnie interpretując rysunki i w efekcie podejmując decyzję o wyglądzie budynku. Posiadając projekt wykonawczy nie muszą się niczego domyślać i mogą zająć się budowaniem.

Z drugiej strony projekt wykonawczy pozwala inwestorowi i kierownikowi budowy na kontrolowanie zgodności wykonania z projektem i tym samym uniknięcie kosztownych błędów i poprawek. Ponadto przygotowując projekt wykonawczy dopracowujemy detale konstrukcji, takie jak np. wykończenie okapu, doradzając najlepsze w danej sytuacji rozwiązania. Nasze projekty wykonawcze zawierają również pełne zestawienia materiałów i są zoptymalizowane pod kątem ich zużycia i szybkości montażu.

Dlaczego jesteśmy wyjątkowi?

Planowanie na podstawie modelu 3D
Wszelkie prace projektowe są prowadzone na modelu trójwymiarowym danej konstrukcji. Na jego podstawie jesteśmy w stanie zaprojektować wszystkie elementy i ich łączenia oraz wykluczyć kolizje i błędy. Pozwala on dokładnie określić liczbę, rodzaj i koszt potrzebnych elementów i sporządzić ostateczną listę materiałów.

Wyjątkowe połączenie wiedzy teoretycznej z praktyczną
Jako jedyna firma na rynku od początku istnienia prowadzimy równocześnie działalność projektową i wykonawczą. Pod jednym dachem współpracują architekci, konstruktorzy i cieśle, co pozwala na dopracowanie projektu pod kątem architektonicznym, jak i wykonawczym.  Dzięki temu, w naszej pracowni powstają projekty efektowne, a zarazem rzetelnie opracowane i realistycznie skosztorysowane.

Specjalistyczne oprogramowanie do drewna CadWork 3D
Nasze projekty opracowujemy w specjalistycznym programie do drewna Cadwork 3D pozwalającym kształtować dowolne formy przestrzenne w drewnie. Współpracujemy z konstruktorami specjalizującymi się w liczeniu konstrukcji drewnianych, znających specyfikę tego wyjątkowego materiału.